«Business Booster Zaporizhzhia» (BBZ) – новий бізнес-майданчик для молодих підприємців

11 листопада 2017 року у конференц – залі  «Славутич-Арена» уперше в обласному центрі відбувся захід нового формату: «битва стартапів» підприємців Запорізької області – «Business Booster Zaporizhzhia» (BBZ). BBZ –  рух, спрямований на посилення бізнес потенціалу області шляхом сприяння розвитку ініціатив молодіжного підприємництва.

Захід відкрили: Зінаїда Бойко – заступник голови ЗОДА – керівник апарату обласної державної адміністрації та Людмила Любім – голова постійної комісії з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва ЗОР.

Крім досвідчених спікерів, представників Запорізької обласної ради та керівництва департаменту економічного розвитку і торгівлі ЗОДА, на заході були присутні майбутні підприємці – інкубанти чотирьох запорізьких бізнес-інкубаторів: Запорізького національного університету, Запорізької державної інженерної академії, Таврійського державного агротехнологічного університету та Хортицької національної академії. Із проектом стосовно переробки вторинної сировини виступили слухачі освітніх заходів спеціальної програми – бійці АТО, які планують розпочати власну справу.

BBZ упроваджує свої ідеї за сприяння Державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області»  та за організаційної підтримки громадської організації «EdFor» – Бізнес-акселератора Запоріжжя.

У рамках івенту пройшла  робота трьох блоків: форуму «Розвиток підприємництва: фінансова культура, аутсорсинг, інвестиції»; презентації програм підтримки бізнес-проектів і підприємницької діяльності в Запорізькій області;  презентації проектів бізнес-інкубантів області з визначенням переможців.

За результатами прозорого голосування експертної ради переможцями стартап-батлу стали наступні проекти:

Перше місце: Проект «Дизайнерський чоловічий одяг-трансформер (Хортицька

                        національна академія)

Друге місце: Проект «Ukrainian Crazy Wool» (Хортицька національна академія)

Третє місце поділили: Проект «Moon Shell» (Запорізька  державна  інженерна академія)

                                      Проект «Auto Helper» (Володимир Кобезский)

Бажання запустити власний проект, наявність проривної бізнес-ідеї та вміння переконати суворих експертів у своїй геніальності – все це все продемонстрували учасники «Business Booster Zaporizhzhia» (BBZ).  Стартап  – нещодавно створена компанія (можливо, ще не зареєстрована офіційно, але планує стати офіційною), що будує свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій, не вийшла на ринок або почала на нього виходити і володіє обмеженими ресурсами.

У рамках заходів Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2017-2018 роки на підтримку бізнес-планів учасників та випускників мережі бізнес-інкубаторів на базі вищих навчальних закладів Запорізької області на безповоротній основі з обласного бюджету виділено 100 тис. грн. у 2017 році і стільки ж планується виділити у наступному році.

У 2017 році переможцем конкурсу бізнес-планів став проект інкубанта Запорізької державної інженерної академії Павла Щіпанського, який в листопаді 2017 року вже отримав з обласного бюджету 100,00 тис. грн. безповоротної підтримки для реалізації проекту «Верстак с ПЧУ»